bamakhadamat@gmail.com

علت سر و صدای ماکروفر

علت سر و صدای ماکروفر

ممکن است در صورت بروز اختلال در عملکرد ماکروفر نویز، سر و صدا های آزار دهنده ای از آن هنگام کار شنیده شود، کارشناسان باما خدمات به بررسی علت سر و صدای ماکروفر (مایکروویو) به صورت جامع خواهند پرداخت. این صداهای آزار دهنده نشان دهنده وجود ایراد در دستگاه شما می باشد برای تعمیر مایکروفر و سولاردام خود می توانید با تعمیرگاه مجاز باما خدمات تماس بگیرید.

دلایل و علت سر و صدای ماکروفر (مایکروویو):

 1. سینی ماکروفر در سر جای خود قرار نگرفته
 2. در مسیر چرخ های ریل سینی کثیفی و مواد غذایی وجود دارد
 3. خرابی موتور گرداننده مایکروویو
 4. خرابی سیم پیچ های ترانس ولتاژ بالا (ممکن است با دود کردن همراه باشد)
 5. خرابی خازن مایکروفر (ممکن است با دود کردن همراه باشد)
 6. وجود ایراد در دیود ماکروفر
 7. معیوب بودن موتور فن گریل
 8. معیوب بودن موتور فن مگنترون
 9. خرابی پروانه های فن ها
 10. صدای جرقه های پیاپی در مایکروفر

از دلایل عمده علت سر و صدای ماکروفر می باشند.

سینی مایکروویو سر و صدای زیاد میدهد

سینی ماکروویو به خوبی طراحی شده تا بتواند به راحتی به چرخش دربیاید. به طور کلی چرخش مداوم به مایکروویو کمک می کند تا مواد غذاییتان حرارت بهتری جذب کنند . هنگامی که سینی مایکروویو سامسونگ به درستی نیمیچرخد با سر و صدا همراه است ممکن است پسماند غذا یا کثیفی به چرخهای زیر سینی یا در مسیر آن چسبیده باشد که باعث تغییر موقعیت سینی ماکروویو شود پس مطمئن شوید که سینی مایکروفر در سر جای خود قرار دارد.

پاک کردن و بررسی مسیر چرخهای زیر سینی

پساماند غذایی بر روی چرخهای سینی و یا در کف مایکروفر ممکن است سبب عدم تعادل و علت سر و صدای ماکروفر شوند. سینی و ریل چرخها را بردارید و سپس محل رو با آب و صابون کف مایکروویو و مسیر ریل ها رو تمیز کنید سپس سینی، ریل چرخها و کف ماکروویو را خشک کنید و اجزا رو در سر جای خودشون قرار بدهید و مطمئن شوید که مرکز سینی ماکروفر که دارای جای کوپل که اتصال دهنده سینی و موتور گردان ماکروویو است به درستی بر روی هم در داخل محفظه قرار میگیرند. اگر سینی داخل ماکروفر به صورت درستی قرار نگیرد، نخواهد چرخید و ممکن است سر و صدای زیادی ایجاد کند. (طریقه چربی زدایی مایکروفر)

سر و صداهای طبیعی مایکروویو که موقع کار شنیده میشود

وزوز کردن : هنگامی مایکروویو در حال کار است که صدای وزوز آرامی داشته این صدا نشان دهنده خرابی مایکروویو نمیباشد. این اتفاق ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه اما اغلب به دلیل نوسانهای الکترومغناطیسی مگنترون (وقتی که ماکروفر در حال گرم کردن میباشد) و یا ممکن است صدای فن خنک کننده باشد همچنین این صدا برای ماکروویو های که طول عمر زیادی داشته اند طبیعی است اما اگر حجم سروصدایی که ماکروفر ایجاد میکند به طور قابل توجهی از یک ماهه گذشته افزایش پیدا کرده است برای عیب یابی علت سر و صدای ماکروفر از مرکز خدمات برای پشتیبانی و تعمیر دستگاه ، درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید. ما توصیه میکنیم صدای ایجاد شده رو برای کمک به  تکنسین ضبط کنید .

بررسی صداهای طبیعی سینی شیشه ای مایکروویو

همانطور که مایکروویو غذاها را گرم یا درست می کند، سینی شیشه ای در داخل مایکروویو چرخانده می شود و این غیر معمول نیست که سرو صدایی گهگاهی شنیده شود. اگر بارها این اتفاق افتاد، حلقه های ریل و غلتک ممکن است نیاز به تمیز کردن داشته باشند و یا به درستی محل خود قرار بگیرند.

صدای ترکیدن برای غذاهایی که حاوی چربی و آب زیاد هستند طبیعی است غذاهایی مثل استیک سیب زمینی یا پاپ کورن و … همینطور هر غذایی که به طور پسماند در داخل مایکروویو بماند و داخلش را کثیف کند ممکن است بر اثر گرمای علت سر و صدای ماکروفر می تواند باشد.

برای اینکه امتحان کنیم صدا از داخل مایکروویو است به طور کامل مایکروویو را تمیز میکنیم و سپس داخل مایکروویو یک کاسه یا یک لیوان آب قرار میدهیم اگر صدای ترکیدن هنگام چک کردن اتفاق بیافتد از مرکز خدمات تعمیر مایکروفر و سولاردام برای پشتیبانی و تعمیر دستگاه، درخواست خود را ثبت نمایید.

مقالات مرتبط
 1. دلیل گرم نکردن ماکروفر
 2. علت روشن نشدن ماکروویو
 3. دلیل نچرخیدن سینی سولاردم
 4. تعمیر برد مایکروویو
 5. تعمیر درب و تعویض شیشه ماکروفر
تعداد کل نظرات :  0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *