bamakhadamat@gmail.com

تفاوت بین مایکروویو اینورتر و معمولی

تفاوت بین مایکروویو اینورتر و معمولی

فناوری اینورتر در مایکروویو

پاناسونیک، ناسیونال، شارپ و ال جی در مایکروویوهای. خود از فناوری اختصاصی اینورتر استفاده می کنند .بررسی تفاوت بین مایکروویو اینورتر و معمولی :

 1. مایکروویو معمولی: از ترانس ولتاژ بالا استفاده می کنند. تا با افزایش ولتاژ انرژی لازم برای راه اندازی مگنترون و ایجاد گرمای لازم پخت و پز را فراهم کند. اما این سیستم اشکلاتی دارد. ترانس های ولتاژ (ولتاژ بالا) با فرکانس پایینتر از ۶۰ هرتز کار نمی کند. مقداری انرژی در مسیر انتقال از دیود به کابل و مگنترون هدر می رود. با روشن یا خاموش کردن مکرر برق قدرت کم و زیاد شده و پخت یکسان انجام نمی شود.
   
 2. مایکروویو اینورتر: از مزایای مایکروفر اینورتر ،تعویض ترانس های ولتاژ با یک مدار برد جایگزین می شود، فرکانس ورودی ۶۰ هرتز را به فرکانس های متغیر بین ۲۰ تا ۴۵ کیلوهرتز تبدیل می کند. پس از آن برای افزایش ولتاژ مورد نیاز مگنترون ترانس نسبتاً کوچکی لازم است.
  برد ولتاژ بالای مایکروفر اینورتر

  برد ولتاژ بالا (های ولتاژ) مایکروفر اینورتر

  ترانس های ولتاژ مایکروفر

  ترانس های ولتاژ مایکروفر معمولی

تغییرات ایجاد شده در فناوری جدید:

با تغییر عرض پالس،می توان توان خروجی را به صورت خطی کنترل و برای پخت مشخص و یخ زدایی، افزایش داد. یک ترانس حجیم و بسیار سنگین با یک برد اینورتر جایگزین می شود به عنوان بزرگترین تفاوت بین مایکروویو اینورتر و معمولی است و با اسراف کمتر حرارت قدرت به صورت مفیدی افزایش می یابد. تکنولوژی انتقال گرما فقط با یک قدرت ثابت صورت می پذیرد آن هم به وسیله پالس های متغیر ایجاد می شود. در مقایسه تکنولوژی با اینورتر مستقیما با کنترل توان خروجی در ارتباط است. این جلوگیری از هدر رفت گرما می تواند باعث جلوگیری از سوختن و آب افتادن و یا از بین رفتن مواد مغذی غذا بشود.

تفاوت بین مایکروویو اینورتر و معمولی در پخت و پز: مایکروفر سنتی میزان حرارتش با طول موج کوتاه ارسال می شود. برای مثال: وقتی قدرت را بر روی ۶۰% تنظیم کنید در تمام زمان پخت با قدرت ۶۰% پخت را انجام میدهد و در اصل ۴۰% اتلاف انرژی خواهیم داشت.

با این حال ، مایکروویو های اینورتر سطح قدرت چندگانه دقیق و واقعی را نشان می دهند. زمانی که شما ۶۰٪ نیرو را درخواست می کنید ، دستگاه دقیقا پخت را با قدرت ۶۰% انجام میدهد که در این وضعیت دیگر هدر رفت ۴۰% انرژی را نداریم و در این صورت پخت هم به صورت دقیق و یکنواخت انجام میشود نه این که قسمتی از غذا سوخته و قسمت دیگری نپخته باشد.

منبع تغذیه اینورتر از ولتاژ ۱۲۰ ولت ۶۰ هرتز استفاده می کند تا بتواند ۴۰۰۰ ولت مستقیم را به لامپ مگنترون برساند.

ولتاژ متناوب ورودی به وسیله پل یک سو کننده هم جهت شده و ولتاژ مستقیم در(ای جی بی تی سویچینگ) به کار میرود.

هشدارها:
 • همیشه مایکروویو را از منبع برق جدا کنید
 • برد اینورتر را لمس نکنید.
 • منبع برق برد مدار اینورتر دارای ولتاژهای حداکثر ۵۰۰۰ ولت است.
 • از لمس کردن قسمت هیت سینک برد خودداری کنید.
 • خازن های های ولتاژ بر روی برد اینورتر را تخلیه کنید.
 • دقت داشته باشید که در حین تست اینورتر اتصال به زمین داشته باشد در غیر این صورت بسیار خطرناک است.

مزایای استفاده از دستگاههای اینورتر:

از مزایای مایکروفر اینورتر میتوان به صرفه جویی در مصرف برق برای سرخ کردن، گریل و گرم کردن نام برد.

تعمیر مایکروفر اینورتر

حرارت متعادل و یکسان: حرارت دادن هر ظرفی برای رسیدن به دمای متعادل و یکسان با استفاده از کنترلر های دمای دقیق، برای تجربه وعده ای خوشمزه تر رضایت بخش تر

طبخ در مایکروفر اینورتر:

در طبخ مواد غذایی نیز وجود تفاوت بین مایکروویو اینورتر و معمولی مشهود میشود

یخ زادیی متعادل و یکسان:

با تنظیم درجه حرارت متناسب نیاز، خیلی عالی تر از تجربه ای که تا کنون داشته اید،گوشت  بصورت مساوی و یکسان، کاملا یخزدایی می شود

پخت و پز سریع:

کاهش زمان پخت و پز برای همه غذاها باقدرت بیش از ۱۲۰۰ وات از مزایای مایکروفر اینورتر است

پخت و پز های مختلف:

تنها با یک دستگاه، شما می توانید غذا های رو  سرخ کرده و یا  به راحتی گرم کنید. با این مایکروویو نئوچف جدید، میتوانید ماست خانگی بعمل آورید

عملیات پایدار:

محصول اینورتر جدید میتواند سطوح متفاوت قدرت را با هم وفق دهد. بدین معنی که شما میتوانیدحتی در مناطقی با ولتاژ کم، برق محدود، یا درجایی که منبع نیرو ورودی سطح پایینی دارد، برای انجام کار روی مایکروویو خود حساب کنید ( تا حداقل  ۳۰۰ وات)

برشته و بریانی کردنی خوش طعم:

برای رسیدن به اوج غذای بریانی ،بطور مساوی و یکسان غذایتان  را برشته کنید ، بدون سر و کار داشتن با  اجاق های داغ

پخت و پز سالم:

تنظیمات برشته کردن، سرخ کردن و کباب کردن سالم، به شـما این امکان را می دهد که نه تنها غذاهایی سالم ، بلکه خیلی خوش طعم، طبخ کنید. عملکرد سرخ کن سالم ، چربی غذاها را به میزان ۷۲ درصد کاهش می دهد و عملکرد برشته کننده سالم، این مزیت را داراست که باعث کاهش چربی تا ۷۲ درصد می شود.( در مقایسه با  دستگاه های معمولی)

وزن:

سبک بودن بخاطر وجود تکنولوژی های نوین از تفات بین مایکروویو اینورتر و معمولی محسوب میشود.

در صورت بروز خرابی تعمیر مایکروفر اینورتر نیاز به تخصص و آشنایی کامل با اجزای دستگاه دارد برای تعمیر مایکروفر و سولاردام خود در نمایندگی مجاز تعمیرات باما خدمات میتوانید درخواست خود را آنلاین ثبت کنید یا برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

 1. ماکروفر گرم نمی کنید
 2. مایکروفر جرقه میزند
 3. مایکروویو روشن نمی شود
 4. سینی سولاردام نمی چرخد
 5. نحوه عملکرد مایکروویو
تعداد کل نظرات :  0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *