bamakhadamat@gmail.com

علت نچرخیدن سینی سولاردام

علت نچرخیدن سینی سولاردام

بررسی علت نچرخیدن سینی سولاردام و مایکروفر (مایکروویو)

یکی از رایج ترین مشکلات در سولاردام ها نچرخیدن سینی آن ها می باشد که باعث می شود یک طرف غذا سرد و طرف دیگر گرم یا پخته شود. البته این مشکل در انواع سولاردام ها و مایکروفر های سامسونگ، الجی، دوو، بوش، مایدیا، پاناسونیک، ناسیونال، دلونگی و … قابل مشاهده است. در این مقاله به بررسی علت نچرخیدن سینی سولاردام و مایکروفر (مایکروویو) و دلایل آن میپردازیم.

برای تعمیرات سولاردام و مایکروفر خود با خدمات مشتریان ما تماس بگیرید یا با ثبت درخواست آنلاین تعمیرات در تعمیرگاه مجاز باما خدمات در کمترین زمان و با ضمانت ۶ ماه برای تعمیر مایکروفر و سولاردام خود اقدام  کنید.

شکستگی کوپلینگ زیر سینی

در زیر سینی دستگاه سولاردم یک عدد کوپلینگ ۳ گوش صورتی رنگ از جنس سرامیک دیده می شود، ممکن است در اثر ضربه یا گرمای زیاد با شکستگی مواجه شود و به همین دلیل شفت فلزی موتورگردان کف قادر به چرخاندن آن در نتیجه چرخاندن سینی نیست (به اصطلاح در جا می زند). با تشخیص و تعویض کوپلینگ مشکل سینی گردان ماکروفر برطرف می شود.

شکستگی یا لق شدن چرخ های سینی

سینی دستگاه سولاردم دارای ۳ عدد چرخ سفید رنگ می باشد، در صورت لق شدن یا شکستن هرکدام علت نچرخیدن سینی سولاردام است.  برای رفع مشکل در صورتی این چرخ ها قابل تعمیر باشند توسط تعمیرگاه مجاز سولاردم و مایکروفر تعمیر و در غیر این صورت سینی باید تعویض گردد.

خرابی موتورگردان کف سینی سولاردام

یکی از اصلی ترین علت نچرخیدن سینی سولاردام و مایکروفر خراب شدن موتور گردان کف دستگاه می باشد.

خراب شدن این قطعه به ۲ صورت است:

  1. سینی مایکروویو اصلا نمی چرخد، موتور کف به مرور زمان یا استفاده بیش از حد یا قرار دادن ظروف سنگین دچار شکستگی یا ساییدگی شده و تحمل هیچ وزنی برای چرخاندن آنرا ندارد.
  2. سینی ماکروفر بسیار آهسته و با صدای زیاد می چرخد که در هر دو صورت موتور کف سولاردم و مایکروفر باید تعویض گردد.(توجه داشته باشید که موتور کف سولاردام با بقیه ماکروویوها متفاوت است و دارای شفت فلزی می باشد).

نرسیدن برق ۲۲۰ از برد الکترونیکی علت نچرخیدن سینی سولاردام و مایکروویو

دلیل این مشکل عدم برق رسانی صحیح از برد دستگاه به موتورگردان کف است.

برای فهمیدن این مساله که باید توسط یک تکنسین مجرب مایکروفر انجام شود باید به وسیله یک مولتی متر ولتاژی که به سرفیش های موتورگردان کف در حین فرمان برد میرسد را اندازه گیری کرد، در صورتیکه ولتاژ رسیده کمتر از ۲۲۰ ولت باشد برد دستگاه ایراد دارد و باید توسط تعمیرکار الکترونیک ماکروفر بررسی شود.

در بالا توضیحات مختصری درباره مشکل دلیل نچرخیدن سینی سولاردم و مایکروفر خدمت مشتریان گرامی ارائه شد، امید به این است که برای شما عزیزان مورد توجه قرار گرفته باشد. دیگر مقالات مربوطه به ماکروفر:

  1. مایکروفر جرقه میزند
  2. مایکروفر روشن نمیشود
  3. مایکروفر گرم نمیکند
  4. مایکروفر چگونه کار میکند
  5. مگنتران مایکروفر چیست؟

 

تعداد کل نظرات :  0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *