bamakhadamat@gmail.com

سرویس و نگهداری لباسشویی بوش

سرویس و نگهداری لباسشویی بوش

مراحل سرویس و نگهداری لباسشویی بوش برای افزایش طول عمر و کارایی دستگاه

اگر به اهمیت سالم ماندن لباسشویی و تمیز شستن لباس ها توجه میکنید باید نکاتی راجب سرویس و نگهداری لباسشویی بوش بدانید، رعایت کردن نکاتی که توسط مهندسین باما خدمات بررسی شده است باعث افزایش کارایی، طول عمر و سالم ماندن دستگاه شما خواهد شد و در صورت عدم توجه به آن نیاز به تعمیر لباسشویی بوش حتمی است.

 نمایندگی تعمیرات بوش نکاتی ساده در عین حال مهم، مرحله به مرحله از زمان خرید تا نصب در جهت سرویس و نگهداری لباسشویی بوش به اختصار توضیخ خواهد داد تا از خرابی لباسشویی بوش اجتناب کند.

محل مناسب جهت نصب و استفاده از ماشین لباسشویی بوش

پس از خرید دستگاه یا جابه جایی در محل جدید، باید توجه داشت برای نصب ماشین لباسشویی محلی که در نظر گرفته شده در برابر تابش نور خورشید، گرما یا سرما و رطوبت قرار نداشته باشد. توجه کنید باید ابعاد لباسشویی به صورت فیت در محل مربوطه قرار نگیرد، بهتر است با فاصله بیش از ۵ سانتی متر از دیوار پشت خود فاصله داشته باشد و اکیدا به آن نچسبد.

تراز نمودن ماشین لباسشویی بوش

مهم ترین نکته پس از نصب ماشین لباسشویی بوش تراز نمودن آن به صورت صحیح است. شاید این نکته در سرویس و نگهداری لباسشویی بوش ساده به نظر برسد ولی در صورت عدم رعایت آن باعث خسارت های زیادی به دستگاه شما در طول زمان می شود. لرزش و سروصدا میتوان از عمده ترین مشکل ایجاد شده بخاطر عدم تراز نمودن صحیح دستگاه اشاره کرد. با آچار میتوان پایه ها را تنظیم کرده و آن را تراز نمود اگر پس از تراز کردن لرزش ادامه داشت می توانید برای بررسی عیوب ، قطعه شناسی و نحوه تعمیر ماشین لباسشویی بوش به این مقاله مراجعه کنید.

نکات مهم در هنگام شتسشو در سرویس و نگهداری لباسشویی بوش

  1. زمانیکه لباسشویی بوش شروع به اجرای فرمان مشخص شده برای شستشو می کند از چرخاندن تایمر و تغییر برنامه بپرهیزید اگر مجبور به تغییر برنامه و استفاده از نوع دیگری هستید، میبایست اول لباسشویی بوش را خاموش کرده تا برنامه قبلی کنسل شود و سپس برنامه جدید را اجرا نمایید.
  2. اگر حجم و وزن لباس های کثیف شما بیشتر از وزن استاندارد مشخص شده برای دستگاه است. میبایست ۲ بار از آن استفاده کنید پس از شستشوی اول حتما فاصله زماتی ۱ ساعته تا شستشوی دوم در نظر بگیرید.
  3. با استفاده از شیرهای آب گرم و آب سرد ماشین لباسشویی دمای آب را به صورت متعادل برسانید، اینکار برای به حداقل رساندن مصرف برق تاثیر بسزایی خواهد داشت.
  4. حتما برای استفاده از لباسشویی از محافظ برق استفاده کنید تا صدمات ناشی از نوسانات ولتاژ ورودی باعث آسیب به بردهای الکتریکی داخلی شما نشود، در غیر اینصورت باید به فکر تعمیر ماشین لباسشویی بوش خود باشید.

 نکات مهم پس از شستشو در سرویس و نگهداری لباسشویی بوش

  1. پس از اجرای کامل برنامه های شستشو و خاموش کردن لباسشویی، شیر ورودی آب را بطور کامل ببنید.
  2.  پس از اتمام کار با لباسشویی و خارج کردن تمامی لباس ها از آن سعی کنید آب روی لاستیک درب را کاملا خارج کنید، به وسیله پارچه یا دستمال کاغذی خشک کنید.
  3. پس از استفاده از دستگاه اطمینان حاصل فرمایید که حتما شلنگ خروجی آب دچار گرفتگی و انسداد نشده و مسیر خروجی آب وصل است و نیاز به تعمیر لباسشویی وجود ندارد.
  4. برای جلوگیری از جمع شدن رطوبت درون لباسشویی پس از استفاده حتما درب آن را باز بگذارید تا تهویه مناسبی برای گردش هوا و خروج رطوبت از داخل دیگ انجام گیرد.
  5. پس حدودا ۵۰ بار استفاده، یرای سرویس و نگهداری لباسشویی بوش از جرم گیر مخصوص ماشین لباسشویی بوش را تهیه کرده تا تمامیه رسوب های آب و جرم های ناشی از مواد شوینده و لباس ها را در خود حل کرده و تخلیه کند برای استفاده از جرم گیر آن را داخل دیگ ریخته و برنامه کامل شستشو را برای ۳۰ دقیقه اجرا کنید.
  6. بنا بر تعداد دفعات استفاده شما از ماشین لباسشویی بوش هر چند وقت یکبار ظرف جا پودری خود را بشویید.
تعداد کل نظرات :  0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *