bamakhadamat@gmail.com

خازن مایکروفر

خازن مایکروفر

خازن مایکروفر چیست؟ نحوه عملکرد آن چگونه است؟

خازن مایکروفر بعنوان عنصر تنظیم کننده در نحوه ولتاژ دهی استفاده می شود. در تلرانس زیاد اغلب به خازن با مقدار پایین مورد نیاز است. به عنوان یک بلوک DC یا میانبر استفاده می شود، با توجه به نحوه عملکرد مایکروویو وظیفه خازن ذخیره برق و ولتاژ دهی برای استارت کار ترانس ولتاژ بالا به کمک دیود (یکسو کننده) برای راه اندازی مگنترون است. مهمترین نکته این است گه سیگنال فرکانس رادیویی ساطع شده از مگنتران مقاومت کمتری را داشته باشد.

نشانه خرابی خازن مایکروفر

بررسی چشمی وضعیت خازن. آیا از نظر ظاهری دفرمه شده؟ آیا روغن خازن یا انباره بیرون ریخته است؟ آیا انباره متورم شده است؟

با باز شدن کابین مایکروویو خود،دقت کنید سیم ها به کدام فیش های خازن شما متصل شده است. ممکن است بخواهید آنرا با نوارچسب بپوشانید یا برچسب بزنید تا بدانید که سیم ها کجا باید دوباره وصل شوند. همچنین توجه داشته باشید که آیا مایکروویو شما از مقاومت استفاده می کند یا خیر.

تاثیرات خرابی بر روی دستگاه

  1. ماکروفر روشن میشود ولی گرم نمیکند.
  2. ایجاد سر و صدا در ماکروفر حین کار
  3. با شروع برنامه پخت یا گرم گردن مایکروفر، دستگاه دود میکند.

توجه: جرفه زدن مایکروویو حین انجام برنامه یا روشن نشدن آن مربوط به خازن مایکروفر نمیباشد.

در صورت بروز مشکل توصیه می شود برای تعمیر مایکروفر با ما تماس بگیرید یا درخواست سفارش آنلاین تعمیرات مایکروفر را در تعمیرگاه  باما خدمات ثبت کنید.

نحوه آزمایش خازن مایکروویو

توجه: قبل از آزمایش، اطمینان حاصل کنید که مایکروویو شما برق وصل نشده باشد و انباره تخلیه شده باشد.

دی شارژ خازن مایکروویو

اهم سنج خود را روی بالاترین مقیاس مقاومت تنظیم کنید. سپس هر یک از پروب های اهم متر را در یک ترمینال قرار دهید. باید یک علامت بی نهایت دریافت کنید، یا باید مقداری مقاومت را نمایش دهد. اکنون می توانید پروب ها را به برداشته تا ترمینال دیگر را انداره گیری کنند. باید اهم متر به سمت علامت صفر حرکت کند، اما پس از آن به سمت بی نهایت برگردد.

تست خازن مایکروفر

حالا یک پروب اهم متر را به یک ترمینال انباره و دیگر پروپ را به فلز انباره متصل کنید. باید یک مقاومت بی نهایت دریافت کنید. اکنون همان حسگر را به ترمینال دیگر متصل کنید، در حالیکه حسگر دیگر را به قسمت محفظه فلزی متصل کنید. باز هم، شما باید صفحه نمایش بی نهایت را نشان دهد.

با برنامه فاراد مولتی متر ترمینال های موازی باید تست شوند، میبایست مقدار فاراد نمایش داده شده با مقدار رقم روی خازن مایکروفر یکی باشد.

اگر آزمایش شما با این نتایج به وجود نیامد، یا اگر معاینه اولیه بصری خازن شما علائم خرابی نشان داد، میبایست آنرا تعویض کنید.

تعداد کل نظرات :  0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *