bamakhadamat@gmail.com

علت روشن نشدن مایکروفر

علت روشن نشدن مایکروفر

دلیل خاموش شدن مایکروفر حین کار چیست؟ چگونه مایکروفر را تعمیر کنیم ؟ ( علت روشن نشدن مایکروفر )

خاموش شدن مایکروفر حین کار ، اتفاقی غیر معمول است. اگر آن را دور بیندازیم، برای تهیه یک ماکروفر جدید میبایست پول بیشتری خرج کنیم. تصمیم گرفتیم دستگاه را باز کنیم تا ببینم چگونه مایکروفر را تعمیر کنیم و این موضوع را به طور کامل بررسی خواهیم کرد. در صورتیکه خود نخواهیم آن را تعمیر کنیم، با ثبت درخواست آنلاین تعمیرات در نمایندگی مجاز باما خدمات در سریعترین زمان، با قیمتی به صرفه و طبق تعرفه تعمیر مایکروفر صورت میگیرد، در این مقاله علت روشن نشدن مایکروفر مشخص میگردد.

هشدار: ۱) برچسب اخطار موجود در مایکروویو را بخوانید و دنبال کنید. ۲) هرگز کاور مایکروویو را هنگامی که سیم برق در پریز است باز نکنید. ۳) قبل از شروع هرگونه تعمیر ، خازن مایکروفر باید تخلیه شود (این شامل مراحل تعمیر مایکروویو نیست ، ۸ مرحله را دنبال کنید تا متوجه علت روشن نشدن مایکروفر و دلیل خاموش شدن مایکروفر حین کار بشویم و یاد بگیریم چگونه مایکروفر را تعمیر کنیم )

مرحله ۱: سیم برق را جدا کرده و قطعات متحرک را از داخل مایکروفر در بیاورید

چگونه مایکروفر را تعمیر کنیم خاموش شدن مایکروفر حین کار

در قدم اول برای متوجه شدن علت خاموش شدن مایکروفر حین کار مطمئن شوید سیم برق و پریز دارای جریان است سپس پنل فیوز منزل چک شود ، اگر جریان برقرار بود و نحوه عملکرد ماکروفر هنوز دچار اختلال بود باید قطعات داخل مایکروفر را چک کنیم پس قسمتهای متحرک را از فر ماکروفر در بیاورید تا علت روشن نشدن مایکروفر را بیابیم.

مرحله ۲: کاور فلزی ماکروفر را جدا کنید

دیس شارژ خازن مایکروفر

۲ پیچ در سمت راست و ۱ پیچ در سمت چپ وجود دارد. با پیچ گوشتی معمولی می توان به راحتی آن را باز کرد . اما در پشت ۴ پیچ وجود دارد که در بعضی از مدل ها کمی خاص هستند ، ممکن است به یک پیچ گوشت ستاره ای نیاز پیدا کنیم، برای اینکه متوجه شویم چگونه مایکروفر را تعمیر کنیم آن را باز میکنیم.

مرحله ۳:  فیوزها را بررسی کنید

علت خاموش شدن مایکروفر

بررسی اولین فیوز

اولین علت روشن نشدن مایکروفر (مایکروویو) میتواند سوختن فیوز باشد پس بعد از باز کردن قسمت کاور پشت ، ابتدا فیوز اول را بررسی کنید. من آن را با تستر مقاومت (مولتی متر) بررسی کردم ، اگر نشان دهد مقدار مقاومت فیوز بی نهایت باشد یعنی آن خراب است، این دلیل خاموش شدن مایکروفر حین کار است. فقط نیاز به تغییر فیوز برای مایکروویو دارید خراب شدن فیوز عوامل مختلفی دارد میتواند به دلایل ثانویه از قبیل خرابی مگنترون خرابی ترانس های ولتاژ و خرابی دیود یا اتصال کوتاه در سیم کشی ماکروفر باشد .

بررسی دومین فیوز

اگر مقدار عدد مقاومت در تستر مقاومت نشان داده شده است ، این بدان معنی است که فیوز اول خراب نیست.  باید برای پیدا کردن مشکل در بعضی از نقاط دیگر برویم در برخی مایکروویوها ۲ فیوز تعبیه شده یا هر دو فیوز روی پنل الکتریکی ورودی جریان برق است یا یکی از آنها برای پیشگیری از خسارت به برد الکتریکی روی پنل برد اصلی نصب شده است در برخی موارد دلیل ثانویه سوختن فیوز دوم خرابی مین برد اصلی دستگاه میباشد.

مرحله ۴: کلیدهای درب را بازرسی میکنیم

علت روشن نشدن مایکروفر

مرحله بعدی بررسی کلید های درب است. در مایکروویو معمولا ۳ کلید درب وجود دارد. مکان آنها را در تصاویر مشاهده کنید. پین کنار سوئیچ را فشار داده و سوئیچ را کمی بچرخانید تا بیرون بیاید. یکی یکی بازرسی کنید ، فهمیدیم که یک سوئیچ با سایرین کمی متفاوت است ، ابتدا دکمه را فشار دهید هیچ صدای کلیکی در آن شنیده نمیشود ، سپس پیدا کنید از طریق بازرسی چشمی چیزی مانند پلاستیک سوخته که روی کلیدهای درب است، مشخص کننده خرابی میکروسوئیچ است.

مرحله ۵: داخل کلید و خرابی میکروسوئیچ درب مایکروفر را مشاهده کنید

خرابی میکروسوئیچ مایکروفر

برای تأیید سلامت کلید درب، آن را باز میکنیم . همانند تصویر ، دکمه پایین را فشار دهید ، تماس نمی تواند متصل شود. بله، خرابی میکروسوئیچ مایکروویو مشخص است. از آنجایی که مقداری پلاستیکش هم سوخته است، این کلیدها باید تغییر کنند و علت روشن نشدن مایکروفر می باشد.

مرحله ۶: قسمت هایی که باید جایگزین شوند را تهیه کنید

انواع میکروسوییچ

پس متوجه شدیم چگونه مایکروفر را تعمیر کنیم و فهمیدیم علت خاموش شدن مایکروفر حین کار چیست ،سپس مشخصات و مدل موجود در پشت کلید درب را پیدا میکنیم، یک کلید مشابه همانند کلید خراب شده برای تعویضش تهیه میکنیم.

مرحله ۷: کلید جدید را نصب کنید

نصب میکروسووییچ

حالا وقت اتصال سیمها به کلیدهای جدید است و فقط به درستی آن را انجام دهید. فقط عملی را که ابتدا برای باز کردن انجام داده ایم را معکوس کنید. درپوش پشت را بگذارید، تمام پیچ ها را ببندید و قسمت های متحرک را سر جای خود قرار دهید.

مرحله ۸: عمل تخلیه خازن مایکروفر

از آنجا که مایکروویو برای مدت طولانی کار میکند و از برق جدا نمیشود، یک مقاومت تخلیه در مدار وجود دارد، در این قسمت مراحل تخلیه را نشان ندادم. من با دستور العمل های بیان شده موافقم. خازن باید قبل از شروع هرگونه تعمیر تخلیه شود. خازن مایکروفر در گوشه پایین و پشت بدنه قرار دارد. آن را با یک ورق پلاستیکی پوشانده اند، لطفاً نحوه تخلیه خازن مایکروفر را به صورت آنلاین بررسی کنید.

توجه:

در برخی موارد دلیل خاموش شدن مایکروفر حین کار ، میتواند استفاده بیش از حد از دستگاه باشد در برنامه هایی مانند پخت با توان و زمان بالا به علت بیش از حد گرم شدن مگنترون مایکروفر و خنک نشدن آن به اندازه کافی از طریق فن، ترموستات مایکروفر دستور به قطع برق میدهد و میتواند دلیل روشن نشدن مایکروفر باشد. اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه خنک شود و سپس از آن برای ادامه برنامه استفاده کنید. اگر این اتفاق در برنامه هایی با مدت زمان کم نیز افتاد امکان خرابی ترموستات یا مگنترون ماکروفر (خرابی مگنترون باعث جرقه زدن مایکروفر نیز میشود) نیز وجود دارد.

اگر مشکل مایکروفر شما هنوز حل نشده است و متوجه نشدید چگونه مایکروفر را تعمیر کنیم کافیست برای استعلام هزینه تعمیر مایکروفر (مایکروویو) و انجام آن در کوتاهترین زمان با بخش خدمات مشتریان ۰۲۱۸۸۸۱۳۷۴۳ تماس بگیرید یا با سفارش تعمیرات آنلاین از خدمات ما بهره ببرید.

نمایندگی مجاز تعمیرات مایکروفر در تهران

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

تعداد کل نظرات :  0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *